Homo habilis

27. listopadu 2010 v 9:39 | Fífa |  Evoluce
Homo Habilis

Člověk zručný (Homo habilis) je jedna z linií rodu Homo a hypotetický předchůdce dnešního člověka, který žil v době nejstaršího paleolitu před 2,7 - 1,5 miliony let na území východní Afriky. Jeho pojmenování vychází z dokladů, dle kterých na rozdíl od australopithéků dokázal nejen používat, ale i vyrábět primitivní nástroje.


O původu existují různé hypotézy. Uvažuje se o vývoji z některé z větví australopithéků, nověji i o původu z Člověka východoafrického.


Co se týče fyzického vzhledu byl člověk zručný ze všech známých druhů člověka nejméně podobný dnešnímu člověku. Pohyboval se již vzpřímeně po dvou končetinách. Jeho výška se pohybovala mezi 120 a 140 cm, hmotnost mezi 30 a 40 kg. Zásadním rysem byla již existující opozice palce vůči ostatním prstům, což umožňovalo práci s nástroji. Pro jeho lebku bylo typické ploché čelo, výrazné nadočnicové oblouky a masivní dolní čelist bez brady. Vzhledem k tomu, že nebylo přesně definováno, čím se člověk liší od ostatních tvorů, existují spory, zda Homo habilis vůbec patří do rodu člověk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nia Nia | Web | 27. listopadu 2010 v 9:43 | Reagovat

Ahoj..Chceš si vydělat na internetu za klikání? Ano? Je to jednoduché. Stačí se tady na tomto webu zaregistrovat. http://www.onbux.com/?rh=81d24026ba4359e0520cf2007fbaef54 Až se zaregistruješ potvrdíš registraci na e-mailu ze začátku ti to pujde vydělatvat pomalu, ale pak se to bude pořád zrychlovat.Až se přihlásíš tak klikneš na VIEW ADS a klikáš na odkazy. A tím získaváš peníze. Denně ti to zabere Max. 10 min. A navíc ty nemusíš platit ubec nic :D
Za klik: 0,01 $

Odkazů za den: 10+

Výplatní minimum(Payout): 2$ a každý další se zvedá o jeden dolar.(2$,3$,4$...)

Vyplácí na: PayPal, AlertPay

Doba vyplácení: Instantní(ihned!)

Za 10 dní už by si měl/a mít 1 dollar. Já sobně jsem si už vydělal 2 dollary za 3 týdny a to je teprv začátek.. Tak proto ti to říkám.. Tento web opravdu vyplácí a může to být pro prospěch čechů, tak se tam určitě zapoj.. Čus

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama